فراخوان نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان اعلام شد

شهردار لاهیجان و دبیر نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند از اعلام فراخوان این جشنواره خبر داد.


به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان، مسعود کاظمی در گفت و گویی افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهيجان با مشاركت اداره كل هنرهاي نمايشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی گيلان با اهتمام به اهميت كار فرهنگی ، تلاش جهت پاسداری از ارزش های جامعه و ترويج فرهنگ اصيل اسلامی نهمین جشنواره تئاتر خياباني شهروند را با فرمايشات مقام معظم رهبری " حمایت از کالای ایرانی " و چشم انداز روشن براي جامعه سالم ، شهرپاك و آرام با مشاركت شهروندان ، هنرمندان و نهاد ها و سازمان هاي شهر لاهيجان برگزار مي نمايد.
وی اضافه کرد: نو آوری اجتماعی ، توسعه فضیلت اخلاقی ، هدایتگری ، بیان راهکارها ،اشاعه تفکر و تعقل، رفع چالش ها را تسریع می بخشد، لذا نياز است تا با بهرمندي آگاهانه از فرهنگ غني اسلامي و ايراني با مشاركت و همكاري دلسوزانه در راستاي رشد ، عبوديت و تعالي جامعه تلاش كرده و جامعه ايمن با نشاط و مسئوليت پذير را به ارمغان بگذاريم، از آنجا كه ميراث ارزشمند فرهنگ آموختني و آموزش دادني است مي توان توسط ابزار تاثير گذار هنر برخي از رفتارها و نگرش ها را تثبیت، تغيير يا اصلاح نمود .
کاظمی گفت: تئاتر خياباني بعلت ذات فرهنگي، هنري و اجتماعي به يك رسانه ارزشمند ، تاثير گذار، پر مخاطب و مردمي تبديل شده است كه بواسطه ارتباط صميمي و رو در رو با مخاطب خاص و عام به طرح مسايل اساسی، معضلات و مشكلات پرداخته و با نشان دادن ارزش ها در برابر كاستي ها، ذهن مخاطب را درگير كرده و او را به تعقل، انتخاب و پويايي وا می دارد، بي شك اين امر در ارتقای فرهنگ و جايگزين كردن آگاهانه عناصر مطلوب در جامعه بسيار تاثير گذار است .
شهردار لاهیجان افزود: در جشنواره پيش رو هدف آن است تا با مشاركت ارزشمند شهروندان در كنار هنرمندان و همراهي جهادی مديران و مسئولان شهری نهمین گام بلند نيز با توان بالا ؛ عزم همگاني با شعار ارتقاي فرهنگ شهروندی همچون سال های گذشته استوار و محكم برداشته شود .
به گفته وی حفظ ريشه هاي فرهنگ اصيل اسلامي و ايراني ، ارتقاي سطح دانش شهروندی ، بهبود زندگی شهری و استحكام پيوند شهروندی، مشاركت در ساختن شهر سالم و پاك از اهداف جشنواره امسال است.
دبیر نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان افزود: موضوعات این جشنواره شامل شهروند، حمایت از کالای ایرانی ،شهروند ، فرهنگ ایثار و شهادت ،شهروند، آگاهي از حقوق شهروندي، شهروند ، آسيب هاي اجتماعي، شهروند ، ترویج کتاب و کتابخوانی، شهروند ، حقوق کودک ، شهروند ، محيط زيست ( چالشها ؛ مخاطرات ؛ راهكارها )، شهروند ، مشاركت مسئولانه درصرفه جويي منابع انرژي ؛ حفظ فضاي سبز ، اموال عمومي ؛ مديريت زباله و پسماند ، ترافيك می باشد.
وی گفت: در بخش مسابقه آثار این بخش از میان نمایش های خیابانی متقاضی با الویت محورهای مورد تاکید جشنواره شهروند انتخاب میگردد. این بخش رقابتی بوده و سقف پذیرش آثار 15 نمایش خواهد بود . آثار این بخش می بایست پیش از این در هیچ جشنواره رقابتی در گستره سراسری شرکت نکرده باشد .متقاضیان شرکت در بخش مسابقه می بایست لوح فشرده حاوی فایل تصویری و مدارک مورد نیاز را در مهلت مقرر به دبیر خانه جشنواره شهروند لاهیجان ارسال نمایند . دبیر جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان اضافه کرد: در بخش ویژه نمایش کودکان و نوجوانان، ستاد برگزاری جشنواره نظر به اهمیت رده سنی کودکان و نوجوانان و لزوم توجه ویژه به تولیدات و عرضه آثار متناسب برای این گروه های سنی در راستای پدیدآوردن میل و نیروی کنجکاوی ، ایجاد اعتماد به نفس و استقلال بخشیدن به شخصیت آنها ، ترغیب به اندوختن تجارب و معلومات نوین ، راهنمایی اخلاقی و آشنایی با حقوق شهروندی برای دومین سال پذیرای نمایش های تولید شده در قالب نمایش زنده و عروسکی می باشد . علاقمندان به شرکت در این بخش میتوانند آثار خود را با موضوعات مناسب گروه سنی کودک و نوجوان به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند . سقف پذیرش آثار در این بخش 5 اثر می باشد.
وی گفت: به آثار راه يافته به جشنواره تا سقف 35ميليون ريال كمك هزينه تعلق مي گيرد و به برترين هاي هر بخش بر اساس آرای هيئت داوران جوايزي اهدا خواهد شد.
کاظمی افزود:مهلت ارسال آثار به دبیرخانه 5 مرداد 1397 بوده و 15 مرداد آثار برگزیده اعلام خواهد شد و زمان برگزاری جشنواره نیز دهه سوم مرداد می باشد.
شهردار لاهیجان در پایان از همکاری صمیمامه مدیر کل هنرهای نمایشی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فرماندار لاهیجان، اعضای شورای تأمین و اعضای شورای شهر لاهیجان برای بهتر برگزاری این جشنواره قدردانی کرد.

ارتباط با ما

آدرس دبیرخانه

لاهيجان : خيابان امام خميني(ره)- روبروي بيمارستان 22 آبان – اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي لاهيجان – انجمن هنرهاي نمايشي- صندوق پستی 1445

 

تلفن های تماس:

42332103-42343011-42343012-42335283 ( كد شهرستان 013)

لاهیجان در گوگل مپ

Copyright © 2018 shahrvand-lahijan.ir تمام حقوق مادی و معنوی وبسایت برای جشنواره تئاتر خياباني شهروند لاهيجان محفوظ میباشد