همه چیز با هنر ماندگار می شود چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
یکشنبه, 14 شهریور 1395 ساعت 17:11
  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در حاشیه برگزاری هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان گفت:همه چیز با هنر ماندگار می شود و در دهنها می ماند.
به گزارش روابط جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان؛فیروز فاضلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان طی گفت و گویی در لاهیجان اظهار کرد:شهری را درنظر بگیرید که همه امکانات را دارد ولی معماری خوبی ندارد ،تئاتر یا سینما ندارد این شهر بدون روح است و شهر بدون روح زندگی در آن جریان ندارد.کسی که یک کار فرهنگی می کند و در زمینه فرهنگی از خود مایه می گذارد مثلا سینما یا خانه تئاتر درست می کند کارش مانا می شود . بسیاری از کشورهایی که در زمینه هنر پیشرو بوده اند در ذهنها می ماننداز جمله شهر «کن»که وقتی نامش را می شنویم به یاد جشنواره فیلمش می افتیم همه چیز با هنر می ماند حال چه هنر قلمی باشد چه تصویری و چه نمایشی هر چیزی را بخواهید که بماند باید با هنر عجین شودهمانطور که خداوند در قرآن کریم نیز به این نکته اشاره کرده است .

فاضلی در ادامه گفت:‌در کشور ایران شهر مریوان و لاهیجان در بخش جشنواره تئاتر خیابانی سالهاست که مطرح هستند این اتفاق بزرگ هنری به فرد خاصی وابسته نیست مثلا اگر من باشم یا نباشم فلان مسئول یا شهردار باشد یا نباشد این جشنواره برگزار خواهد شد چون تبدیل به یک برند شده است.مردم در چنین فصلی و در چنین ماهی منتظرند که چنین جشنواره ای برگزار شود بنابراین مسئولین دست اندکار و هنرمندان باید در جهت ارتقایش تلاش کنند. هنر،بیان مسائل به صورت غیر مستقیم است کسی که پرتره ای را می کشد قلمهایی که برای طراحی چهره می زند با قلم زدنش حرف دل خود را بیان می کندیا کسی که عکاسی می کند لحظه ای که آن عکس را می گیرد نگاه هنریش را در آن لحاظ می کند.

فاضلی در  ادامه افزود:هر چیزی که به تکرار می رسد تاثیرش را از دست می دهد جز هنر که مدام تنوع ایجاد می کند تا ماندگاریش را حفظ کند تئاتر،خلق آثار تکرار نشدنی است با اینکه ممکن است بن مایه اش یکی باشد اما هر اجرایی جذابیت خاص خودش را دارد.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT